Число № 41-42 (1-2).2008
стор. 66


Блок марок «Українська хата»
МИСТЕЦЬКА МОЗАЇКА. ВИСТАВКИ. ПОШТА.


«Анастасія Рак у Полтаві» - інформація Віктора Фурмана про лютневу виставку відомої мисткині, уродженки села на Лорхвиччині, землячки полтавців. Завідуюча галереєю Ольга Курчакова ознайомила глядачів із нелегкою долею художниці та її творчим шляхом. Твори для експедиції подали НСМНМУ та Музей Івана Гончара.

«Українська хата», її інтер’єр виглянуть до читачів із «Куточка філателіста». Марки навіють кому спогади про минувшину, кому згадку про колишні мандри чи про родинні корені на Слобожанщині, Поліссі чи Полтавщині.

«Писанки із Нуре» - інформація заслуженого майстра народної творчості України Зої Сташук про вже традиційні у Франції виставки і майстер-класи української писанки, про інтерес французів до наших великодніх звичаїв.

Історик мистецтва Хведір Великокозарський повідує про вшанування пам’яті художника Олексія Макаренка на Житомирщині. Заповіданий митцем шлях до пізнання етнокраси України починається, вважає автор.

«Великодні писанки» – з 4 квітня у спілчанській залі цілий місяць тривала всеукраїнська виставка під такою назвою. Черпаючи з джерела архаїчних символів, майстри з різних регіонів України відтворили притаманний їхнім місцевостям чарівний дивосвіт. Особливо бурхливо відродилося писанкарство в Наддніпрянській Україні.


На головну сторінку

Copyright © 2004-2008, "Народне мистецтво"
Національна Спілка Майстрів Народного Мистецтва України
Київ, Україна