Folk Art of Ukraine
Folk Art of Ukraine
FOLK ART OF UKRAINE
Науково-популярний мистецький журнал "Народне мистецтво"
Засновник - Національна Спілка Майстрів Народного Мистецтва України
Info
Content
Order
Contacts
Forum
links

наші нові видання

...2006


Творчий звіт талановитих майстрів художнього ткацтва у залах НСМНМУ на всеукраїнській виставці в листопаді 2005 року запам’ятався її відвідувачам як визначна подія в мистецькому житті країни. Віднині це барвисте свято закарбовано не лише в пам’яті глядачів-сучасників, а захоплюватиме, спонукатиме до творчих пошуків, стане натхненням для наступників і нащадків наших.
  Новий каталог “Український тканий рушник” (видавничий центр “Народні джерела”) ліг на поличку спілчанських видань своєрідним вишуканої краси документом, що засвідчує, як попри майже зруйновану в кінці ХХ — на початку ХХІ ст. систему народних художніх промислів, Національній спілці за останні 15 — 20 років пощастило об’єднати майстрів та навчити молоде покоління і зберегти традиційні техніки ткання рушників, композиційні побудови і їх колористику. Каталог вражає розмаїттям і неповторністю орнаментів, долучає до національних надбань і закликає до відродження осередків художнього ткацтва України. Автор-упорядник видання, його макету та художнього оформлення — Євген Шевченко.
   “Чигирин-2005”, “Чигирин-2006” — третій та четвертий всеукраїнські молодіжні симпозіуми гончарського мистецтва — альбоми-каталоги про натхненну працю і творчі звіти молодих спілчан-керамістів. Організовані Міністерством культури і туризму України, нашою Спілкою, Національним історико-культурним заповідником “Чигирин” та редакцією газети “Сільські вісті” ці мистецькі практикуми виявили творчий потенціал молодих майстрів, залучили їх до першоджерел українського традиційного гончарства, допомогли вивчити і реконструювати археологічні знахідки давньої кераміки, розкрили їхні таланти.
  Нові альбоми — то не лише відтворений у кольорах щоденник творчого дійства — то школа і напуття майбутнім творцям. Міністерство культури і туризму України та Національна спілка майстрів відзвітували цього року ще одним виданням, альбомом-каталогом “Українська народна іграшка” цьогорічної всеукраїнської виставки, що у травні — липні буквально вразила відвідувачів понад тисячею кращих виробів спілчан-іграшкарів з різних областей України. Кераміка, етнографічна лялька, плетіння, в’язання і сирна іграшка, мальоване дерево, пташки — це розмаїття утверджувало факт існування в житті народу надпотужної галузі — іграшкарства. Святковий сувенір одержали і діти, і шанувальники прекрасного, і науковці. Автор-упорядник цих каталогів Євген Шевченко. Видавничий центр “Народні джерела”.
  У щедро ілюстрованій кольоровій книзі-альбомі Настасії Марусик-Жмендак “Барви Буковини”, побудованій на експедиційних матеріалах автора, а також матеріалах музейних збірок України та США, подано художню вишивку Буковини. Невтомна ентузіастка адресувала своє видання фахівцям, широкому колу шанувальників традиційного народного мистецтва, вишивальницям і тим, хто лише ступив на стежку вишивки, — для них вона “розшифрувала” унікальні орнаменти, напутила до творення прекрасного.


на головну сторінку

Copyright © 2004-2007, "Народне мистецтво"
Національна спілка майстрів народного мистецтва України
Київ, Україна
WEB-design www.zlobas.narod.ru/cool.html